Plugins - All in One SEO – Powerful SEO Plugin to Boost SEO Rankings &amp - en to cs_CZ translation catalogue (877 entries)

en: %1$s %2$s %3$s compared to the previous period (%4$s - %5$s)
cs_CZ: %1$s %2$s %3$s oproti předchozímu období (%4$s - %5$s)

en: %1$s %2$s comes with many additional features to help take your site's SEO to the next level!
cs_CZ: %1$s %2$s přichází s mnoha dalšími funkcemi, které vám pomohou posunout SEO vašeho webu na další úroveň!

en: %1$s Error | %1$s Errors
cs_CZ[0]: %1$s chyba
cs_CZ[1]: %1$s chyby
cs_CZ[2]: %1$s chyb

en: %1$s at %2$s
cs_CZ: %1$s na %2$s

en: %1$s error found! | %1$s errors found!
cs_CZ[0]: %1$s chyba nalezena!
cs_CZ[1]: %1$s chyby nalezeny!
cs_CZ[2]: %1$s chyb nalezeno!

en: %1$s makes it easy to configure your site's SEO settings without the need to hire an expert. And it takes less than 10 minutes too!
cs_CZ: %1$s usnadňuje konfiguraci nastavení SEO vašeho webu, aniž byste museli najímat odborníka. A také to trvá méně než 10 minut!

en: %1$sUpgrade your %2$s %3$s%4$s plan to see Keyword Positions
cs_CZ: %1$s Vylepete váš %2$s %3$s%4$s plán pro zobrazení pozic klíčových slov

en: %s click | %s clicks
cs_CZ[0]: %s kliknutí
cs_CZ[1]: %s kliknutí
cs_CZ[2]: %s kliknutí

en: %s impression | %s impressions
cs_CZ[0]: %s dojem
cs_CZ[1]: %s dojmy
cs_CZ[2]: %s dojmů

en: %s keyword | %s keywords
cs_CZ[0]: %s klíčové slovo
cs_CZ[1]: %s klíčová slova
cs_CZ[2]: %s klíčových slov

en: %s point | %s points
cs_CZ[0]: %s bod
cs_CZ[1]: %s body
cs_CZ[2]: %s bodů

en: %s spot | %s spots
cs_CZ[0]: %s bod
cs_CZ[1]: %s body
cs_CZ[2]: %s bodů

en: (Default)
cs_CZ: (Výchozí)

en: (no title)
cs_CZ: (bez názvu)

en: .htaccess Editor
cs_CZ: Editor .htaccess

en: .htaccess file is empty.
cs_CZ: .htaccess soubor je prázdný.

en: 1 day
cs_CZ: 1 den

en: 1 hour
cs_CZ: 1 hodina

en: 1 week
cs_CZ: 1 týden

en: 11-50 Position
cs_CZ: Pozice 11-50

en: 4-10 Position
cs_CZ: Pozice 4-10

en: 404 - Page Not Found
cs_CZ: 404 - Stránka nebyla nalezena

en: 404 Redirects
cs_CZ: 404 přesměrování

en: 50-100 Position
cs_CZ: Pozice 50-100

en: A Description tag is required in order to properly display your meta descriptions on your site.
cs_CZ: Značka popisu je vyžadována, aby se vaše meta popisy na vašem webu správně zobrazovaly.

en: A name that Google may use for your homepage in mobile search results. This will default to the WordPress site title if left blank.
cs_CZ: Název, který může Google použít pro vaši domovskou stránku ve výsledcích mobilního vyhledávání. Tohle bude výchozí pro WordPress místo titulku pokud je ponecháno prázdné.

en: A valid license key is required
cs_CZ: Je vyžadován platný licenční klíč

en: API Key
cs_CZ: API klíč

en: About Us
cs_CZ: O nás

en: Access Control
cs_CZ: Kontrola přístupu

en: Access our Premium Support
cs_CZ: Přístup k naší Prémiové podpoře

en: Activate
cs_CZ: Aktivovat

en: Activate All Features
cs_CZ: Aktivujte všechny funkce

en: Activated
cs_CZ: Aktivováno

en: Active Notifications
cs_CZ: Aktivní oznámení

en: Active Plugins
cs_CZ: Aktivní pluginy

en: Active Theme
cs_CZ: Aktivní šablona

en: Activities
cs_CZ: Aktivity

en: Activity
cs_CZ: Aktivita

en: Actor
cs_CZ: Herec

en: Ad free (no banner adverts)
cs_CZ: Bez reklam (bez bannerových reklam)

en: Add Link
cs_CZ: Přidat odkaz

en: Add Redirect
cs_CZ: Přidat přesměrování

en: Add Redirects
cs_CZ: Přidat přesměrování

en: Add Rule
cs_CZ: Přidat pravidlo

en: Add URL
cs_CZ: Přidat URL

en: Add a Redirect
cs_CZ: Přidat přesměrování

en: Add links to internal and external resources that are useful for your readers. For Internal links, make sure the links are highly relevant to the subject you're writing about. For external links, make sure you link to high-quality sites - Google penalizes pages that link to "spammy" sites (ones that break the Google webmaster guidelines).
cs_CZ: Přidejte odkazy na interní a externí zdroje, které jsou užitečné pro vaše čtenáře. U interních odkazů se ujistěte, že jsou odkazy vysoce relevantní k předmětu, o kterém píšete. U externích odkazů se ujistěte, že odkazujete na vysoce kvalitní stránky – Google penalizuje stránky, které odkazují na „spamové“ stránky (ty, které porušují pokyny Google pro webmastery).

en: Additional Data
cs_CZ: Doplňující data

en: Additional Pages
cs_CZ: Další stránky

en: Address
cs_CZ: Adresa

en: Administrator
cs_CZ: Administrátor

en: Advanced
cs_CZ: Pokročilé

en: Advanced SEO
cs_CZ: Pokročilé SEO

en: Advanced Settings
cs_CZ: Rozšířená nastavení

en: Advanced WooCommerce
cs_CZ: Pokročilé WooCommerce

en: Advanced support for e-commerce
cs_CZ: Rozšířená podpora pro e-commerce

en: Affiliate
cs_CZ: Partner

en: All
cs_CZ: Vše

en: All (recommended)
cs_CZ: Vše (doporučeno)

en: All Good!
cs_CZ: Vše dobré!

en: All Groups
cs_CZ: Všechny skupiny

en: All Items
cs_CZ: Všechny položky

en: All Post Types
cs_CZ: Všechny typy článků

en: All Settings
cs_CZ: Všechna nastavení

en: All good
cs_CZ: Vše dobré

en: All in One SEO Team
cs_CZ: All in One SEO tým

en: Allow
cs_CZ: povolit

en: Allows you to specify the maximum number of posts in a sitemap (up to 50,000).
cs_CZ: Umožňuje vám specifikovat maximální počet článků v mapě stránek (do 50.000).

en: Alt Tag
cs_CZ: Všechny tagy

en: Alternate Website Name
cs_CZ: Alternativní název webu

en: An alternate name for your site. This could be an acronym or shorter version of your website name.
cs_CZ: Alternativní název pro váš web. Může to být zkratka nebo kratší verze vašeho názvu webu.

en: An error occurred while adding your redirects. Please try again later.
cs_CZ: Při přidávání přesměrování došlo k chybě. Prosím zkuste to znovu později.

en: An error occurred while analyzing your site.
cs_CZ: Při analýze vašeho webu došlo k chybě.

en: An unknown error occurred, please try again later.
cs_CZ: Došlo k neznámé chybě, zkuste to prosím znovu později.

en: An update is required for this addon to continue to work with %1$s %2$s.
cs_CZ: Aby tento doplněk nadále fungoval s %1$s %2$s, je vyžadována aktualizace.

en: An upgrade is required to unlock the following features.
cs_CZ: K odemknutí následujících funkcí je vyžadován upgrade.

en: Analyze
cs_CZ: Analyzovat

en: Analyze this page
cs_CZ: Analyzovat tuto stránku

en: Analyzing...
cs_CZ: Analyzování...

en: And many more...
cs_CZ: A mnohem více...

en: Annual
cs_CZ: Roční

en: Apostrophe (')
cs_CZ: Apostrof (')

en: Apply
cs_CZ: Použít

en: Archive
cs_CZ: Archív

en: Archives
cs_CZ: Archivy

en: Are you enjoying %1$s?
cs_CZ: Užíváte si %1$s?

en: Article
cs_CZ: Článek

en: Article Section
cs_CZ: Sekce článku

en: Article Tags
cs_CZ: Štítky článku

en: Article Type
cs_CZ: Typ článku

en: As a valued user you receive %1$s, automatically applied at checkout!
cs_CZ: Jako vážený uživatel dostáváte %1$s, automaticky uplatněno při placení!

en: Associate Degree
cs_CZ: Přidružený titul

en: At least one
cs_CZ: Aspoň jeden

en: At this length, it will get cut off in search results. Try reducing it to about 55 characters.
cs_CZ: V této délce bude oříznuto ve výsledcích vyhledávání. Zkuste ho zmenšit na asi 55 znaků.

en: Athlete
cs_CZ: Atlet

en: Attached Image
cs_CZ: Připojený obrázek

en: Audience
cs_CZ: Publikum

en: Author
cs_CZ: Autor

en: Author Archives
cs_CZ: Archivy dle autora

en: Author First Name
cs_CZ: Autorovo křestní jméno

en: Author Name
cs_CZ: Jméno autora

en: Author Pages
cs_CZ: Stránky autora

en: Auto
cs_CZ: Automatické

en: Automatic Updates
cs_CZ: Automatické aktualizace

en: Automatically Generate Article Tags
cs_CZ: Automaticky vygenerovat štítky pro článek

en: Avg. CTR
cs_CZ: Prům. CTR

en: Avg. Position
cs_CZ: Prům. pozice

en: Bachelor Degree
cs_CZ: Bakalářský titul

en: Back
cs_CZ: Zpět

en: Back to %1$s
cs_CZ: Zpět na %1$s

en: Back to Homepage
cs_CZ: Zpět na domovskou stránku

en: Backup Settings
cs_CZ: Nastavení zálohování

en: Band
cs_CZ: Kapela

en: Basic SEO
cs_CZ: Základní SEO

en: Billing Support
cs_CZ: Podpora prodeje

en: Bing Webmaster Tools
cs_CZ: Bing nástroje pro Webmastery

en: Blocked!
cs_CZ: Blokováno!

en: Blog Post
cs_CZ: Příspěvěk blogu

en: Book
cs_CZ: Kniha

en: Browse documentation, reference material, and tutorials for %1$s.
cs_CZ: Procházejte dokumentaci, referenční materiály a výukové programy %1$s.

en: Bulk Actions
cs_CZ: Hromadné akce

en: Business Event
cs_CZ: Obchodní akce

en: By allowing us to track usage data we can better help you as we will know which WordPress configurations, themes and plugins we should test.
cs_CZ: Umožníte-li nám sledovat údaje o využití, můžeme Vám lépe pomoci, protože víme, s jakými konfiguracemi, šablonami a pluginy bychom měli WordPress testovat.

en: By default SEO Managers have access to %1$sSEO settings for General Settings, Sitemaps, Link Assistant, Redirects, Local SEO, and individual pages and posts.%2$s
cs_CZ: Ve výchozím nastavení mají správci SEO přístup k %1$sSEO nastavením pro obecná nastavení, soubory Sitemap, asistenta odkazů, přesměrování, místní SEO a jednotlivé stránky a příspěvky.%2$s

en: Cafe
cs_CZ: Kavárna

en: Cancel
cs_CZ: Zrušit

en: Cancelled
cs_CZ: Zrušeno

en: Canonical URL
cs_CZ: Kanonická URL

en: Card Type
cs_CZ: Typ karty

en: Categories
cs_CZ: Kategorie

en: Category
cs_CZ: Kategorie

en: Cause
cs_CZ: Důvod

en: Change Frequency
cs_CZ: Změna frekvence

en: Character Count
cs_CZ: Počet znaků

en: Check this if you want your categories for a given post used as the Meta Keywords for this post (in addition to any keywords you specify on the Edit Post screen).
cs_CZ: Zaškrtněte toto, pokud chcete, aby vaše kategorie pro určitý příspěvek byly použity jako meta klíčová slova pro tento příspěvek (přidají se k ostatním klíčovým slovům, které jste specifikovali na stránce Upravit příspěvek).

en: Check this if you want your keywords on your Posts page (set in WordPress under Settings, Reading, Front Page Displays) and your archive pages to be dynamically generated from the keywords of the posts showing on that page. If unchecked, it will use the keywords set in the edit page screen for the posts page.
cs_CZ: Zaškrtněte toto, pokud chcete, aby klíčová slova na vaší stránce s příspěvky (nachází se ve WordPressu pod Nastavení, Čtení, Zobrazení titulní stránky) a vaše stránky Archivu byly dynamicky generované z klíčových slov příspěvků zobrazujících se na stránce. Pokud tuto možnost nezaškrtnete, použijí se klíčová slova z obrazovky pro upravení stránky pro stránku s příspěvky.

en: Check this if you want your tags for a given post used as the Meta Keywords for this post (in addition to any keywords you specify on the Edit Post screen).
cs_CZ: Zaškrtněte toto, pokud chcete, aby byly vaše štítky pro daný příspěvek použity jako meta klíčová slova pro tento příspěvek (budou přidány ke klíčovým slovům, která specifikujete v obrazovce Upravit příspěvek).

en: Childrens Event
cs_CZ: Dětská akce

en: Choose Image
cs_CZ: Vybrat obrázek

en: Choose a File
cs_CZ: Vyberte Soubor

en: Choose a Person
cs_CZ: Vyberte osobu

en: Choose a plugin to import SEO data directly into %1$s.
cs_CZ: Vyberte plugin pro import dat SEO přímo do %1$s.

en: Choose whether the site represents a person or an organization.
cs_CZ: Zvolte, zda web představuje osobu nebo organizaci.

en: Choose whether you want to use the OG data from the Facebook tab in your individual pages/posts by default.
cs_CZ: Zvolte, zda chcete ve výchozím nastavení používat data OG z karty Facebook na jednotlivých stránkách/příspěvcích.

en: City
cs_CZ: Město

en: Clear
cs_CZ: Smazat

en: Click here
cs_CZ: Klikněte zde

en: Click on the tags below to insert variables into your template.
cs_CZ: Kliknutím na níže uvedené značky vložíte proměnné do šablony.

en: Click to Copy
cs_CZ: Kopírovat kliknutím

en: Clicks
cs_CZ: Kliknutí

en: Close
cs_CZ: Zavřít

en: Close and Exit Wizard Without Saving
cs_CZ: Zavřete a ukončete průvodce bez uložení

en: Closed
cs_CZ: Uzavřeno

en: Collection Page
cs_CZ: Stránka kolekce

en: Comedy Event
cs_CZ: Komedniální akce

en: Common Words
cs_CZ: Běžná slova

en: Company
cs_CZ: Společnost

en: Complete Support
cs_CZ: Kompletní podpora

en: Complete documentation on usage tracking is available %1$shere%2$s.
cs_CZ: Kompletní dokumentace o sledování využití je k dispozici %1$szde%2$s.

en: Configure Sitemap
cs_CZ: Konfigurovat sitemap

en: Connect
cs_CZ: Připojit

en: Connect to Google Search Console
cs_CZ: Připojit se ke službě Google Search Console

en: Connect with %1$s
cs_CZ: Propojit s %1$s

en: Connect with Google Search Console to track how your site is performing in search rankings and generate reports with actionable insights that help you get the most out of your content. (Elite plan only)
cs_CZ: Připojte se ke službě Google Search Console a sledujte, jak si váš web vede v žebříčcích vyhledávání a generuje přehledy s užitečnými statistikami, které vám pomohou vytěžit maximumvaše obsah. (pouze elitní plán)

en: Connect your site to Google Search Console to receive insights on how content is being discovered. Identify areas for improvement and drive traffic to your website.
cs_CZ: Připojte váš web do Google Search Console, kde získáte informace o tom, jaký obsah se objevuje. Identifikujte oblasti pro zlepšení a ke zvýšení návětěvnosti.

en: Connecting...
cs_CZ: Připojování...

en: Contact Page
cs_CZ: Kontaktní stránka

en: Content
cs_CZ: Obsah

en: Content Performance
cs_CZ: Výkon obsahu

en: Content Rankings
cs_CZ: Hodnocení obsahu

en: Content Types
cs_CZ: Typy obsahu

en: Content length
cs_CZ: Délka obsahu

en: Contractor
cs_CZ: Dodavatel

en: Copied!
cs_CZ: Zkopírováno!

en: Copy
cs_CZ: Kopírovat

en: Copy to Clipboard
cs_CZ: Zkopírovat do schránky

en: Corporation
cs_CZ: Korporace

en: Country
cs_CZ: Země

en: Create Backup
cs_CZ: Vytvořit zálohu

en: Current Date
cs_CZ: Aktuální datum

en: Current Day
cs_CZ: Aktuální den

en: Current Month
cs_CZ: Aktuální měsíc

en: Current Score
cs_CZ: Aktuální skóre

en: Current Year
cs_CZ: Aktuální rok

en: Custom Fields
cs_CZ: Vlastní pole

en: Custom Image
cs_CZ: Vlastní obrázek

en: Custom Role
cs_CZ: Vlastní role

en: Custom Rules
cs_CZ: Vlastní pravidla

en: Custom Schema
cs_CZ: Volitelné Schéma

en: Custom separator:
cs_CZ: Vlastní oddělovač:

en: Customer Data
cs_CZ: Údaje o zákaznících

en: Customer Support
cs_CZ: Zákaznická podpora

en: Dance Event
cs_CZ: Taneční akce

en: Dashboard
cs_CZ: Nástěnka

en: Database Tools
cs_CZ: Databázové nástroje

en: Date Archives
cs_CZ: Archivy dle datumu

en: Day
cs_CZ: Den

en: Day-by-Day Basis
cs_CZ: Den za dnem

en: Deactivate
cs_CZ: Deaktivovat

en: Deactivate License
cs_CZ: Deaktivovat licenci

en: Deactivated
cs_CZ: Deaktivováno

en: Default
cs_CZ: Výchozí

en: Default template for all pages.
cs_CZ: Výchozí šablona pro všechny stránky.

en: Delete
cs_CZ: Odstranit

en: Delete Link
cs_CZ: Odstranit odkaz

en: Delete Page
cs_CZ: Odstranit stránku

en: Delete Rule
cs_CZ: Smazat pravidlo

en: Delivery Event
cs_CZ: Doručovací akce

en: Depending on the number of posts being scanned, this process can take some time. You can safely leave this page and check back later.
cs_CZ: V závislosti na počtu kontrolovaných příspěvků může tento proces nějakou dobu trvat. Tuto stránku můžete bezpečně opustit a vrátit se sem později.

en: Description Format
cs_CZ: Formát štítku popisu

en: Details
cs_CZ: Detaily

en: Diff
cs_CZ: Rozdíl

en: Director
cs_CZ: Ředitel

en: Disabled
cs_CZ: Zakázáno

en: Disallow
cs_CZ: Zakázat

en: Discard Changes
cs_CZ: Zahodit změny

en: Disconnect
cs_CZ: Odpojit

en: Dismiss
cs_CZ: Zamítnout

en: Dismiss All
cs_CZ: Zamítnout vše

en: Docs
cs_CZ: Dokumenty

en: Documentation
cs_CZ: Dokumentace

en: Done
cs_CZ: Hotovo

en: Down
cs_CZ: Dolů

en: Drink
cs_CZ: Nápoj

en: Dynamically creates the XML Sitemap instead of using a static file.
cs_CZ: XML sitemapa se bude vždy dynamicky vytvářet. V opačném případě budou vygenerovány statické soubory.

en: Easily generate unlimited schema markup for your content to help you rank higher in search results. Our schema validator ensures your schema works out of the box.
cs_CZ: Snadno generujte neomezené označení schématu pro váš obsah, který vám pomůže umístit se výše ve výsledcích vyhledávání. Náš validátor schémat zajišťuje, že vaše schéma funguje hned po vybalení.

en: Edit
cs_CZ: Upravit

en: Edit .htaccess
cs_CZ: Upravit .htaccess

en: Edit Facebook Meta Data
cs_CZ: UpravitMetadata Facebooku

en: Edit SEO
cs_CZ: Upravit SEO

en: Edit User
cs_CZ: Upravit uživatele

en: Education Event
cs_CZ: Vzdělávací akce

en: Email
cs_CZ: E-mail

en: Email Address
cs_CZ: Emailová adresa

en: Email Debug Information
cs_CZ: Informace o ladění e-mailu

en: Emotional Words
cs_CZ: Emocionální slova

en: Emotionally triggered headlines are likely to drive more clicks.
cs_CZ: Emocionálně spouštěné nadpisy pravděpodobně způsobí více kliknutí.

en: Enable
cs_CZ: Povolit

en: Enable Sitemap Indexes
cs_CZ: Povolit indexy mapy stránek

en: Enabled
cs_CZ: Povoleno

en: End Date
cs_CZ: Datum ukončení

en: Enter License Key
cs_CZ: Zadejte licenční klíč

en: Enter Your Headline
cs_CZ: Zadejte svůj nadpis

en: Enter your answer
cs_CZ: Zadejte svou odpověď

en: Episode
cs_CZ: Epizoda

en: Event
cs_CZ: Událost

en: Excellent!
cs_CZ: Vynikající!

en: Exclude Images
cs_CZ: Vynechat obrázky

en: Exclude Posts / Pages
cs_CZ: Vyloučit příspěvky / stránky

en: Exclude Terms
cs_CZ: Vyloučit podmínky

en: Exhibition Event
cs_CZ: Výstavní akce

en: Export All Post Types
cs_CZ: Exportovat všechny typy příspěvku

en: Export All Settings
cs_CZ: Exportovat všechna nastavení

en: Export Settings
cs_CZ: Exportovat nastavení

en: External
cs_CZ: Externí

en: External links
cs_CZ: Externí odkazy

en: External:
cs_CZ: Externí:

en: FAQ Page
cs_CZ: Stránka FAQ

en: Facebook Admin ID
cs_CZ: Admin ID Facebooku

en: Facebook App ID
cs_CZ: App ID Facebooku

en: Fax Number
cs_CZ: Číslo faxu

en: Feature Manager
cs_CZ: Správce funkcí

en: Featured Image
cs_CZ: Náhledový obrázek

en: Features:
cs_CZ: Funkce:

en: Female
cs_CZ: Žena

en: Filename
cs_CZ: Název souboru

en: Filter by Group
cs_CZ: Filtrovat dle skupiny

en: First Available Image
cs_CZ: První dostupný obrázek

en: First Image in Content
cs_CZ: První obrázek v obsahu

en: Fix Now
cs_CZ: Opravit nyní

en: Follow on Facebook
cs_CZ: Sledujte nás na Facebooku

en: Food
cs_CZ: Jídlo

en: Food Event
cs_CZ: Jídelní událost

en: Forever
cs_CZ: Navždy

en: Free
cs_CZ: Zdarma

en: Frequency
cs_CZ: Frekvence

en: Friday
cs_CZ: Pátek

en: Front Page
cs_CZ: Hlavní stránka

en: Full Time
cs_CZ: Plný úvazek

en: Game
cs_CZ: Hra

en: General
cs_CZ: Obecné

en: General Settings
cs_CZ: Obecná nastavení

en: Generated by
cs_CZ: Generováno od

en: Get Support
cs_CZ: Získat podporu

en: Get helpful suggestions from %1$s on how to optimize your website content, so you can rank higher in search results.
cs_CZ: Získejte užitečné návrhy od %1$s, jak optimalizovat obsah svých webových stránek, abyste se ve výsledcích vyhledávání umístili výše.

en: Getting Started
cs_CZ: Začínáme

en: Getting started? Read the Beginners Guide
cs_CZ: Začínáte? Přečtěte si Návod pro začátečníky

en: Give feedback
cs_CZ: Poskytnout zpětnou vazbu

en: Give us a 5-star rating!
cs_CZ: Dejte nám 5hvězdičkové hodnocení!

en: Global Settings
cs_CZ: Globální nastavení

en: Go Back
cs_CZ: Jít zpět

en: Go back to the Dashboard
cs_CZ: Vrátit se na nástěnku

en: Go to Plugins
cs_CZ: Přejít k pluginům

en: Go to Settings > General
cs_CZ: Jděte do Nastavení > Obecná nastavení

en: Go to Settings > Reading
cs_CZ: Jděte do Nastavení > Čtení

en: Goal:
cs_CZ: Cíl:

en: Good
cs_CZ: Dobrý

en: Good Results
cs_CZ: Dobré výsledky

en: Good job!
cs_CZ: Skvělá práce!

en: Good 🙂
cs_CZ: Dobře 🙂

en: Good!
cs_CZ: Dobře!

en: Google Maps API Key
cs_CZ: API klíč pro Google Mapy

en: Google Rich Results Test
cs_CZ: Výsledky testu Google Rich

en: Google Search Console
cs_CZ: Google vyhledávací konzole

en: Google Search Console Integration
cs_CZ: Integrace Google Search Console

en: Great Scott! Where'd they all go?
cs_CZ: Skvěle Scotte! Kam všichni šli?

en: Great job!
cs_CZ: Skvělá práce!

en: Group
cs_CZ: Skupina

en: Groups
cs_CZ: Skupiny

en: H2 tags were found on the page.
cs_CZ: Na stránce byly nalezeny značky H2.

en: H2 tags were found on your page.
cs_CZ: Na vaší stránce byly nalezeny značky H2.

en: HTTP Header
cs_CZ: HTTP hlavička

en: HTTP Headers
cs_CZ: HTTP hlavičky

en: Headline Type
cs_CZ: Typ nadpisu

en: Headlines are more likely to be clicked on in search results if they have about 6 words.
cs_CZ: Pravděpodobnost kliknutí na nadpisy ve výsledcích vyhledávání je vyšší, pokud mají přibližně 6 slov.

en: Headlines that are about 55 characters long will display fully in search results and tend to get more clicks.
cs_CZ: Nadpisy, které jsou dlouhé asi 55 znaků, se ve výsledcích vyhledávání plně zobrazí a mají tendenci získávat více kliknutí.

en: Headlines that are strongly positive or negative tend to get more engagement than neutral ones.
cs_CZ: Titulky, které jsou silně pozitivní nebo negativní, mají tendenci se více angažovat než neutrální.

en: Headlines with uncommon words are more likely to get clicks.
cs_CZ: Nadpisy s neobvyklými slovy s větší pravděpodobností získají kliknutí.

en: Height
cs_CZ: Výška

en: Help make %1$s better for everyone
cs_CZ: Pomozte vylepšit %1$s pro všechny

en: Hidden
cs_CZ: Skryté

en: Hide
cs_CZ: Skrýt

en: High
cs_CZ: Vysoký

en: High School
cs_CZ: Vysoká škola

en: Hits
cs_CZ: Zobrazení

en: Home
cs_CZ: Domů

en: Home Page
cs_CZ: Domovská stránka

en: Home Page Settings
cs_CZ: Nastavení domovské stránky

en: Home Page Title
cs_CZ: Titulek domovské stránky

en: Home URL
cs_CZ: Adresa (URL) domovské stránky

en: Hour
cs_CZ: Hodina

en: How-To
cs_CZ: Jak

en: I already did
cs_CZ: Už se stalo

en: I'll do it later
cs_CZ: Udělám to později

en: If you want to continue to improve your response time, the simplest and fastest fix is to use a caching plugin. Caching plugins keep a cached version of each page on your site. Instead of building the page from scratch, the server will send the cached copy.
cs_CZ: Chcete-li i nadále zlepšovat dobu odezvy, nejjednodušší a nejrychlejší opravou je použití modulu pro ukládání do mezipaměti. Zásuvné moduly pro ukládání do mezipaměti uchovávají v mezipaměti verzi každé stránky na vašem webu. Místo vytváření stránky od začátku server odešle kopii uloženou v mezipaměti.

en: Ignore Slash
cs_CZ: Ignorovat lomítko

en: Ignore all parameters
cs_CZ: Ignorovat všechny parametry

en: Image
cs_CZ: Obrázek

en: Image SEO
cs_CZ: SEO obrázku

en: Image SEO Optimization
cs_CZ: SEO optimalizace obrázku

en: Image Title
cs_CZ: Název obrázku

en: Image from Custom Field
cs_CZ: Obrázek autora článku

en: Images
cs_CZ: Obrázky

en: Images:
cs_CZ: Obrázky:

en: Import
cs_CZ: Importovat

en: Import Settings From Other Plugins
cs_CZ: Import nastavení z jiných pluginů

en: Import from CSV file...
cs_CZ: Importovat ze souboru JSON...

en: Important Issues
cs_CZ: Důležité problémy

en: Impressions
cs_CZ: Dojmy

en: In order to reduce page size, remove any unnecessary tags from your markup. This includes developer comments, which are invisible to your users - search engines ignore the text in comments, too.
cs_CZ: Chcete-li zmenšit velikost stránky, odstraňte z označení všechny nepotřebné značky. To zahrnuje komentáře vývojářů, které jsou pro vaše uživatele neviditelné – vyhledávače také ignorují text v komentářích.

en: Inactive Plugins
cs_CZ: Neaktivní pluginy

en: Inbound Links
cs_CZ: Příchozí odkazy

en: Include All Post Types
cs_CZ: Zahrnout všechny typy příspěvku

en: Include Author Archives in your sitemap.
cs_CZ: Zahrnout archivy autorů do vaší mapy stránek.

en: Include Date Archives in your sitemap.
cs_CZ: Zahrnout archivy dat do vaší mapy stránek.

en: Included as Pro Feature
cs_CZ: Obsahuje verze Pro

en: Install Plugin
cs_CZ: Instalovat plugin

en: Intern
cs_CZ: Interní

en: Internal Links
cs_CZ: Interní odkazy

en: Internal links
cs_CZ: Interní odkazy

en: Internal:
cs_CZ: Interní:

en: It's impossible to cover every aspect of a subject on a single page, but your readers may be fascinated by some detail you barely touch on. If you link to a resource where they can learn more, they'll be grateful. What's more, you'll be rewarded with higher rankings!
cs_CZ: Je nemožné pokrýt všechny aspekty tématu na jedné stránce, ale vaše čtenáře možná zaujme nějaký detail, kterého se sotva dotknete. Pokud dáte odkaz na zdroj, kde se mohou dozvědět více, budou vděční. A co víc, budete odměněni vyššími hodnoceními!

en: Item Page
cs_CZ: Stránka produktu

en: Keyword
cs_CZ: Klíčové slovo

en: Keyword Performance
cs_CZ: Výkon klíčových slov

en: Keyword Positions
cs_CZ: Pozice klíčových slov

en: Keyword Rankings
cs_CZ: Hodnocení klíčových slov

en: Keywords
cs_CZ: Klíčová slova

en: Landmark
cs_CZ: Památka

en: Last 28 Days
cs_CZ: Posledních 28 dní

en: Last 3 Months
cs_CZ: Poslední 3 měsíce

en: Last 6 Months
cs_CZ: Posledních 6 měsíců

en: Last 7 Days
cs_CZ: Posledních 7 dní

en: Last Modified
cs_CZ: Naposledy změněno

en: Learn More
cs_CZ: Zjistit více

en: Learn more
cs_CZ: Zjistit více

en: Learn more about Smart Tags
cs_CZ: Další informace o chytrých značkách

en: Learn more about all features
cs_CZ: Zjistěte více o všech funkcích

en: Let's Get Started
cs_CZ: Začněme

en: Libraries
cs_CZ: Knihovny

en: Library
cs_CZ: Knihovna

en: License
cs_CZ: Licence

en: License Key
cs_CZ: Licenční klíč

en: Limited Support
cs_CZ: Omezená podpora

en: Link has been inserted.
cs_CZ: Link byl vložen.

en: LinkedIn Post Inspector
cs_CZ: Inspektor příspěvků na LinkedIn

en: List
cs_CZ: Seznam

en: List of custom field names to include as post content for tags and the SEO Page Analysis. Add one per line.
cs_CZ: Seznam volitelných jmen polí, která mají být zahrnuta jako obsah příspěvku pro značky a SEO analýzu stránky. Přidej jeden na řádek.

en: Lite vs. Pro
cs_CZ: Lite vs Pro

en: Literary Event
cs_CZ: Literární akce

en: Loading new report data...
cs_CZ: Načítání nových dat přehledu...

en: Loading...
cs_CZ: Načítání...

en: Locations
cs_CZ: Umístění

en: Logged In
cs_CZ: Přihlášen

en: Logged Out
cs_CZ: Odhlásit

en: Looking for meta keywords?
cs_CZ: Hledáte meta klíčová slova?

en: Looks Good! 👍👍
cs_CZ: Vypadá dobře! 👍👍

en: Low
cs_CZ: Nízký

en: Major words are capitalized and minor words remain in their original casing.
cs_CZ: Velká slova jsou velká a vedlejší slova zůstávají v původním psaní.

en: Male
cs_CZ: Muž

en: Manage
cs_CZ: Spravovat

en: Manage Google Analytics
cs_CZ: Zakázat Google Analytics

en: Map
cs_CZ: Mapa

en: Map Preview
cs_CZ: Náhled mapy

en: Maps
cs_CZ: Mapy

en: Media Description
cs_CZ: Popis média

en: Medium
cs_CZ: Střední

en: Memory Usage
cs_CZ: Využití paměti

en: Meta Description
cs_CZ: Meta popis

en: Meta Tags
cs_CZ: MetaTagy

en: Minimum size: 200px x 200px, ideal ratio 1.91:1, 5MB max. (eg: 1640px x 856px or 3280px x 1712px for Retina screens). JPG, PNG, WEBP and GIF formats only.
cs_CZ: Minimální velikost: 200px x 200px, ideální poměr 1,91:1, max. 8MB. (např.: 1640px x 856px nebo 3280px x 1712px pro retina obrázky). Pouze formáty JPG, PNG, WEBP a GIF.

en: Minimum size: 200px x 200px, ideal ratio 1.91:1, 8MB max. (eg: 1640px x 856px or 3280px x 1712px for Retina screens). JPG, PNG, WEBP and GIF formats only.
cs_CZ: Minimální velikost: 200px x 200px, ideální poměr 1,91:1, max. 8MB. (např.: 1640px x 856px nebo 3280px x 1712px pro retina obrázky). Pouze formáty JPG, PNG, WEBP a GIF.

en: Monday
cs_CZ: Pondělí

en: Month
cs_CZ: Měsíc

en: Moved Online
cs_CZ: Přesunuto online

en: Moved Permanently
cs_CZ: Trvale přesunuto

en: Movie
cs_CZ: Film

en: Music
cs_CZ: Hudba

en: Music Event
cs_CZ: Hudební událost

en: Music Group
cs_CZ: Hudební skupina

en: Musician
cs_CZ: Hudebník

en: N/A
cs_CZ: Nehodí se

en: NEW
cs_CZ: NOVÝ

en: Name
cs_CZ: Jméno

en: Needs Improvement
cs_CZ: Potřebuje zlepšení

en: Negative
cs_CZ: Negativní

en: Negative headlines are attention-grabbing and tend to perform better than neutral ones.
cs_CZ: Negativní titulky upoutávají pozornost a mají tendenci dosahovat lepších výsledků než neutrální.

en: Network Settings
cs_CZ: Nastavení sítě

en: Neutral
cs_CZ: Neutrální

en: New Notifications
cs_CZ: Nové oznámení

en: New Score
cs_CZ: Nové skóre

en: News & Video Sitemap
cs_CZ: Soubor Sitemap pro zprávy a videa

en: News Article
cs_CZ: Novinový článek

en: News Channel
cs_CZ: Zpravodajský kanál

en: News Sitemap
cs_CZ: Nová sitemap

en: No
cs_CZ: Ne

en: No H2 tags were found on the page.
cs_CZ: Na stránce nebyly nalezeny žádné značky H2.

en: No H2 tags were found on your page.
cs_CZ: Na vaší stránce nebyly nalezeny žádné značky H2.

en: No data yet
cs_CZ: Zatím žádná data

en: No items found.
cs_CZ: Nebyly nalezeny žádné položky.

en: No results
cs_CZ: Žádné výsledky

en: No results found.
cs_CZ: Nebyly nalezeny žádné výsledky.

en: No thanks
cs_CZ: Děkuji nechci

en: No, I changed my mind
cs_CZ: Ne, změnil jsem názor

en: Non-Profit
cs_CZ: Nezisková organizace

en: None
cs_CZ: Žádné

en: Nope, maybe later
cs_CZ: Ne, možná později

en: Not Available
cs_CZ: Nedostupné

en: Not Enough Words 🙃
cs_CZ: Nedostatek slov 🙃

en: Not Found
cs_CZ: Nenalezeno

en: Not Installed
cs_CZ: Nenainstalováno

en: Not set
cs_CZ: Nenastaveno

en: Notifications
cs_CZ: Oznámení

en: Number of Posts
cs_CZ: Počet příspěvků

en: Numbers (0-9)
cs_CZ: Čísla (0-9)

en: Object Type
cs_CZ: Typ objektu

en: Off
cs_CZ: Vypnuto

en: Ok, you deserve it
cs_CZ: Dobře, zasloužíte si to

en: On
cs_CZ: Zapnuto

en: Online Store
cs_CZ: Internetový obchod

en: Open 24/7
cs_CZ: Otevřeno 24/7

en: Open 24h
cs_CZ: Otevřeno 24h

en: Open Graph
cs_CZ: Open graf

en: Open Report %1$s
cs_CZ: Otevřít report %1$s

en: Open Robots.txt
cs_CZ: Otevřít robots.txt

en: Operating System
cs_CZ: Operační systém

en: Optimizing individual content for SEO is a low-hanging fruit of opportunity because it can often be done quickly and easily with a relatively small time investment. By making sure that each piece of content on your website is optimized for relevant keywords and follows best practices for on-page SEO, you can improve the visibility and ranking of that content in the search results. This can drive more traffic to your website and help you achieve better overall SEO results.
cs_CZ: Optimalizace individuálního obsahu pro SEO je nenáročné, protože jej lze často provést rychle a snadno s relativně malou časovou investicí. Tím, že se ujistíte, že každá část obsahu na vašem webu je optimalizován pro relevantní klíčová slova a dodržuje osvědčené postupy pro SEO, můžete zlepšit viditelnost a hodnocení tohoto obsahu ve výsledcích vyhledávání. To může přivést větší návštěvnost vaší webové stránky a pomohou vám dosáhnout lepších celkových výsledků SEO.

en: Organization
cs_CZ: Organizace

en: Organization Name
cs_CZ: Název organizace

en: Organizations
cs_CZ: Organizace

en: Other
cs_CZ: Ostatní

en: Other:
cs_CZ: Ostatní:

en: Overview
cs_CZ: Přehled

en: PHP Exif Support
cs_CZ: Podpora PHP Exif

en: PHP IPTC Support
cs_CZ: Podpora PHP IPTC

en: PHP Max Script Execution Time
cs_CZ: PHP Max Script Execute Time

en: PHP Memory Limit
cs_CZ: PHP paměťový limit

en: PHP Version
cs_CZ: Verze PHP

en: PHP XML Support
cs_CZ: Podpora PHP XML

en: Page
cs_CZ: Strana

en: Page Analysis
cs_CZ: Analýza stránky

en: Page URL
cs_CZ: URL stránky

en: Part Time
cs_CZ: Poloviční úvazek

en: Paste your image URL or select a new image
cs_CZ: Vložte adresu URL obrázku nebo vyberte nový obrázek

en: Paste your license key here
cs_CZ: Zde vložte svůj licenční klíč

en: Payment Info
cs_CZ: Informace o platbě

en: People
cs_CZ: Lidé

en: Perform in-depth SEO Analysis of your competitor's website.
cs_CZ: Proveďte hloubkovou SEO analýzu webu vaší konkurence.

en: Permalinks are not currently supported.
cs_CZ: Permalinks nejsou v současné době podporovány.

en: Person
cs_CZ: Osoba

en: Person or Organization
cs_CZ: Osoba nebo organizace

en: Phone
cs_CZ: Telefon

en: Phone Number
cs_CZ: Telefonní číslo

en: Places
cs_CZ: Místa

en: Please configure the map for this location: %1$s
cs_CZ: Nakonfigurujte mapu pro toto místo: %1$s

en: Please enter a valid URL.
cs_CZ: Zadejte, prosím platnou URL adresu.

en: Please enter a valid relative source URL.
cs_CZ: Zadejte prosím platnou relativní URL adresu zdroje.

en: Please note that if you are importing post/term meta from %1$s v3.7.1 or below, this will only be successful if the post/term IDs of this site are identical to those of the source site.
cs_CZ: Vezměte prosím na vědomí, že pokud importujete meta post/termín z %1$s v3.7.1 nebo nižší, bude to úspěšné pouze v případě, že ID příspěvku/termínu tohoto webu jsou identická s těmi na zdrojovém webu.

en: Plugin installed & activated.
cs_CZ: Plugin nainstalován & aktivován.

en: Politician
cs_CZ: Politik

en: Position
cs_CZ: Pozice

en: Positive
cs_CZ: Pozitivní

en: Positive headlines tend to get better engagement than neutral or negative ones.
cs_CZ: Pozitivní titulky inklinují k lepšímu zapojení než neutrální nebo negativní.

en: Post
cs_CZ: Příspěvek

en: Post Author Image
cs_CZ: Obrázek autora článku

en: Post Detail
cs_CZ: Detail příspěvku

en: Post Optimizations
cs_CZ: Optimalizace příspěvků

en: Post Types
cs_CZ: Typ článku

en: Post Types:
cs_CZ: Typy příspěvků:

en: Postgraduate Degree
cs_CZ: Postgraduální stupeň

en: Postponed
cs_CZ: Odloženo

en: Posts
cs_CZ: Příspěvky

en: Posts, Pages, Categories and Tags only
cs_CZ: Pouze Příspěvky, Stránky, Kategorie a Tagy

en: Preview
cs_CZ: Náhled

en: Previous Scores
cs_CZ: Předchozí výsledky

en: Price Indicator
cs_CZ: Ukazatel ceny

en: Priority
cs_CZ: Priorita

en: Priority Score
cs_CZ: Skóre priority

en: Priority Support
cs_CZ: Přednostní podpora

en: Product
cs_CZ: Produkt

en: Professional Certificate
cs_CZ: Profesní certifikát

en: Profile
cs_CZ: Profil

en: Profile Page
cs_CZ: Profilová stránka

en: Public Figure
cs_CZ: Veřejný činitel

en: Publication Event
cs_CZ: Zveřejňovací akce

en: Publish Date
cs_CZ: Datum zveřejnění

en: Purchase License
cs_CZ: Koupit licenci

en: Purchase and Install Now
cs_CZ: Koupit a instalovat teď

en: Question
cs_CZ: Otázka

en: RSS Content
cs_CZ: RSS obsah

en: RSS Content Settings
cs_CZ: Nastavení RSS obsahu

en: Radio Station
cs_CZ: Rádio stanice

en: Rating
cs_CZ: Hodnocení

en: Real Estate Agent
cs_CZ: Realitní agent

en: Real Estate Listing
cs_CZ: Výpis nemovitostí

en: Recipe
cs_CZ: Recept

en: Recommended Improvements
cs_CZ: Doporučená vylepšení

en: Reconnect
cs_CZ: Znovu připojit

en: Recycling Center
cs_CZ: Recyklační centrum

en: Redirects
cs_CZ: Přesměrování

en: Reduce Word Count 🙂
cs_CZ: Snižte počet slov 🙂

en: Refresh
cs_CZ: Obnovit

en: Refreshing data
cs_CZ: Aktualizuji data

en: Remove
cs_CZ: Odstranit

en: Remove Smart Tag
cs_CZ: Odstranit chytré značky

en: Removing white space can also have an impact on your HTML page's size. White space characters like carriage returns and tabs are ignored by the browser, but they make the markup easier for developers to read. So you should always strip them from your templates or themes before you use them in a production environment.
cs_CZ: Odstranění prázdného místa může mít také dopad na velikost vaší HTML stránky. Znaky s mezerami, jako jsou návraty vozíku a tabulátory, prohlížeč ignoruje, ale vývojářům usnadňují čtení. Měli byste je tedy vždy odstranit ze svých šablon nebo motivů, než je použijete v produkčním prostředí.

en: Rescheduled
cs_CZ: Přesunuto na nový termín

en: Reservations
cs_CZ: Rezervace

en: Reset / Restore Settings
cs_CZ: Resetovat / Obnovit nastavení

en: Reset Selected Settings to Default
cs_CZ: Resetovat Obecná nastavení na Výchozí.

en: Restaurant
cs_CZ: Restaurace

en: Restore
cs_CZ: Obnovit

en: Robots.txt Editor
cs_CZ: Editor Robots.txt

en: Run Shortcodes in Description
cs_CZ: Spustit SHORTCODES v popisu

en: Run Shortcodes in Title
cs_CZ: Spustit SHORTCODES v názvu

en: SEO Analysis
cs_CZ: SEO analýza

en: SEO Inspector
cs_CZ: SEO inspektor

en: SEO News
cs_CZ: Novinky SEO

en: SEO Overview
cs_CZ: Přehled SEO

en: SEO Preview
cs_CZ: SEO náhled

en: SEO Settings
cs_CZ: SEO nastavení

en: SEO Setup Wizard
cs_CZ: Průvodce nastavením SEO

en: SEO Statistics
cs_CZ: SEO statistiky

en: SEO for WordPress. Features like XML Sitemaps, SEO for custom post types, SEO for blogs, business sites, ecommerce sites, and much more. More than 100 million downloads since 2007.
cs_CZ: Bezkrabicové SEO pro váš blog na WordPressu. Funkce jako mapy stránek XLM, SEO pro vlastní typy příspěvků, SEO pro stránky obchodu a mnohem více. Téměř 100 miliónů stažení od roku 2007.

en: SQL Mode
cs_CZ: Mód SQL

en: Sale Event
cs_CZ: Prodejní akce

en: Sales
cs_CZ: Prodeje

en: Saturday
cs_CZ: Sobota

en: Save
cs_CZ: Uložit

en: Save Changes
cs_CZ: Uložit změny

en: Save and Continue
cs_CZ: Uložit a pokračovat

en: Scheduled
cs_CZ: Naplánováno

en: Schema
cs_CZ: Schéma

en: Schema Type
cs_CZ: Typ schématu

en: School
cs_CZ: Škola

en: Score
cs_CZ: Hodnocení

en: Screening Event
cs_CZ: Promítací akce

en: Search
cs_CZ: Vyhledávání

en: Search Clicks
cs_CZ: Kliknutí na vyhledávání

en: Search Engine Optimization (SEO)
cs_CZ: Optimalizace pro vyhledávače (SEO)

en: Search Engine Visibility
cs_CZ: Viditelnost pro vyhledávače

en: Search Engines Blocked
cs_CZ: Vyhledávače blokované

en: Search Impressions
cs_CZ: Zobrazení ve vyhledávání

en: Search Page
cs_CZ: Stránka vyhledávání

en: Search Schema
cs_CZ: Hledat schéma

en: Search Statistics
cs_CZ: Statistiky vyhledávání

en: Search statistics are being fetched.
cs_CZ: Statistiky vyhledávání se načítají.

en: Search traffic insights
cs_CZ: Statistiky návštěvnosti vyhledávání

en: Security
cs_CZ: Zabezpečení

en: See Dismissed Notifications
cs_CZ: Zobrazit zamítnutá oznámení

en: See all features
cs_CZ: Zobrazit všechny funkce

en: Select Settings
cs_CZ: Vyberte nastavení

en: Select Site
cs_CZ: Vybrat web

en: Select a plugin...
cs_CZ: Vyberte plugin...

en: Select which %1$s widgets to display on the dashboard.
cs_CZ: Vyberte si, který %1$s widget se má zobrazovat na ploše.

en: Select which Post Types appear in your sitemap.
cs_CZ: Vyberte, které typy článků se zobrazí ve vaší mapě stránek.

en: Select which Taxonomies appear in your sitemap.
cs_CZ: Vyberte, které archivy taxonomii se mají zobrazit ve vaší mapě stránek

en: Select which Taxonomies you want to use the %1$s columns with.
cs_CZ: Vyberte, se kterými taxonomiemi chcete sloupce %1$s použít.

en: Select your timezone
cs_CZ: Vyberte vaše časové pásmo

en: Select your timezone:
cs_CZ: Vyberte vaše časové pásmo:

en: Self Storage
cs_CZ: Vlastní úložiště

en: Separator Character
cs_CZ: Znak oddělovače

en: Server Info
cs_CZ: Informace o serveru

en: Service
cs_CZ: Služba

en: Settings
cs_CZ: Nastavení

en: Share your content on your favorite social media platforms to drive engagement and increase your SEO.
cs_CZ: Sdílejte svůj obsah na svých oblíbených platformách sociálních médií, abyste zvýšili zapojení a zvýšili své SEO.

en: Shopping Center
cs_CZ: Nákupní centrum

en: Show
cs_CZ: Zobrazit

en: Show Icons
cs_CZ: Zobrazit ikony

en: Show Less
cs_CZ: Zobrazit méně

en: Show More
cs_CZ: Zobrazit více

en: Show Title
cs_CZ: Zobrazit název

en: Showing %1$s of %2$s
cs_CZ: Zobrazuje se %1$s z %2$s

en: Site Description
cs_CZ: Popis domovské stránky

en: Site Language
cs_CZ: Jazyk stránek

en: Site Name
cs_CZ: Název stránky

en: Site Title
cs_CZ: Název webu

en: Site URL
cs_CZ: URL webu

en: Sitemap Settings
cs_CZ: Nastavení mapy stránek

en: Sitemaps
cs_CZ: Sitemapy

en: Skip this Step
cs_CZ: Přeskočit tento krok

en: Small Offline Business
cs_CZ: Malé offline podnikání

en: Social Event
cs_CZ: Společenská událost

en: Social Media
cs_CZ: Sociální média

en: Social Networks
cs_CZ: Sociální sítě

en: Social Profiles
cs_CZ: Sociální profily

en: Song
cs_CZ: Písnička

en: Speed tests for individual pages/posts
cs_CZ: Testy rychlosti pro jednotlivé stránky/příspěvky

en: Sports Activity Location
cs_CZ: Místo sportovní aktivity

en: Sports Event
cs_CZ: Sportovní událost

en: Sports League
cs_CZ: Sportovní liga

en: Sports Team
cs_CZ: Sportovní tým

en: Start Date
cs_CZ: Počáteční datum

en: State
cs_CZ: Stát

en: State/Province
cs_CZ: Státní provincie

en: Status:
cs_CZ: Stav:

en: Step %1$s of %2$s
cs_CZ: Krok %1$s z %2$s

en: Submit
cs_CZ: Odeslat

en: Submit a Support Ticket
cs_CZ: Odeslat žádost o podporu

en: Submit a ticket and our world class support team will be in touch soon.
cs_CZ: Odešlete žádost a náš tým podpory světové třídy se brzy spojí.

en: Subscribe
cs_CZ: Odebírat

en: Success
cs_CZ: Hotovo

en: Success!
cs_CZ: Úspěch!

en: Success! The backup was deleted.
cs_CZ: Úspěch! Záloha byla smazána.

en: Success! The backup was restored.
cs_CZ: Úspěch! Záloha byla obnovena.

en: Suggest a Feature
cs_CZ: Navrhnout funkci

en: Summary
cs_CZ: Shrnutí

en: Sunday
cs_CZ: Neděle

en: Support
cs_CZ: Podpora

en: Support & Docs
cs_CZ: Podpora & Dokumentace

en: System Status
cs_CZ: Status systému

en: TV Show
cs_CZ: TV šou

en: Tax ID
cs_CZ: DIČ

en: Tax ID:
cs_CZ: DIČ:

en: Taxonomies
cs_CZ: Taxonomie

en: Technical Support
cs_CZ: Technická podpora

en: Television Station
cs_CZ: Televizní stanice

en: Temporary
cs_CZ: Dočasný

en: Test with Google
cs_CZ: Testování pomocí služby Google

en: The HTML anchor allows %1$s to link directly to your header from this table of contents block. Feel free to edit if you want, but an anchor is required. For headings without an anchor, %1$s will automatically generate them.
cs_CZ: Kotva HTML umožňuje aplikaci %1$s odkazovat přímo na vaše záhlaví z tohoto bloku obsahu. Pokud chcete, můžete je upravit, ale je vyžadována kotva. U nadpisů bez kotvy je %1$s automaticky vygeneruje.

en: The SEO title is set and is %1$d characters long.
cs_CZ: Název SEO je nastaven a má %1$d znaků.

en: The URL provided is invalid.
cs_CZ: Zadaná adresa URL je neplatná.

en: The author's display name.
cs_CZ: Zobrazované jméno autora.

en: The author's first name.
cs_CZ: Křestní jméno autora.

en: The author's last name.
cs_CZ: Příjmení autora.

en: The content length is ok. Good job!
cs_CZ: Délka obsahu je v pořádku. Dobrá práce!

en: The day.
cs_CZ: Den.

en: The following SEO Statistics graphs are useful metrics for understanding the visibility of your website or pages in search results and can help you identify trends or changes over time.
cs_CZ: Následující grafy statistik SEO jsou užitečné metriky pro pochopení viditelnosti vašeho webu nebo webové stránky výsledcích vyhledávání a mohou vám pomoci identifikovat trendy nebo změny v průběhu času.

en: The last name of the post author.
cs_CZ: Příjmení autora příspěvku.

en: The license key provided is invalid. Please use a different key to continue receiving automatic updates.
cs_CZ: Zadaný licenční klíč je neplatný. Chcete-li nadále dostávat automatické aktualizace, použijte prosím jiný klíč.

en: The month.
cs_CZ: Měsíc.

en: The page number.
cs_CZ: Číslo stránky.

en: The response time is under 0.2 seconds.
cs_CZ: Doba odezvy je pod 0,2 sekundy.

en: The response time of the page is %1$f seconds. It is recommended to keep it equal to or below 0.2 seconds.
cs_CZ: Doba odezvy stránky je %1$f sekund. Doporučuje se ponechat ji na 0,2 sekundy nebo nižší.

en: The response time of your page is %1$f seconds. It is recommended to keep it equal to or below 0.2 seconds.
cs_CZ: Doba odezvy vaší stránky je %1$f sekund. Doporučuje se ponechat ji na 0,2 sekundy nebo nižší.

en: The size of the HTML document is %1$d KB.
cs_CZ: Velikost HTML dokumentu je %1$d kB.

en: The year.
cs_CZ: Rok.

en: Theater Event
cs_CZ: Divadelní akce

en: There was an error connecting to the licensing API. Please try again later.
cs_CZ: Při připojování k licenčnímu rozhraní API došlo k chybě. Prosím zkuste to znovu později.

en: These lists can be useful for understanding the performance of specific keywords and identifying opportunities for improvement. For example, the top winning keywords may be good candidates for further optimization or promotion, while the top losing keywords may need to be reevaluated and potentially modified or replaced.<br /><br />Note: This data is capped at the top 100 keywords per day to speed up processing and to help you prioritize your SEO efforts.
cs_CZ: Tyto seznamy mohou být užitečné pro pochopení výkonu konkrétních klíčových slov a identifikaci příležitostí ke zlepšení. Například nejlépe vítězná klíčová slova mohou být dobrými kandidáty pro další optimalizaci nebo propagaci, zatímco nejprohranější klíčová slova může být nutné přehodnotit a případně upravit nebo nahradit.<br /><br />Poznámka: Tato data jsou omezena na 100 nejlepších klíčových slov za den, aby se urychlilo zpracování a aby vám pomohla určit priorityvašeSEO úsilí.

en: This action cannot be undone.
cs_CZ: Tuto akci nelze vrátit zpět.

en: This action will disconnect %1$s from Google Search Console. By disconnecting from Google Search Console, you will no longer receive valuable insights on how your content is being discovered.
cs_CZ: Tato akce se odpojí%1$s z Google Search Console. Po odpojení od Google Search Console již nebudete dostávat cenné informace o tom, jak se váš obsah objevuje.

en: This allows you to edit the .htaccess file for your site. All WordPress sites on an Apache server have a .htaccess file and we have provided you with a convenient way of editing it. Care should always be taken when editing important files from within WordPress as an incorrect change could cause WordPress to become inaccessible. %1$sBe sure to make a backup before making changes and ensure that you have FTP access to your web server and know how to access and edit files via FTP.%2$s
cs_CZ: To vám umožní upravit soubor .htaccess pro váš web. Všechny weby WordPress na serveru Apache mají soubor .htaccess a my jsme vám poskytli pohodlný způsob jeho úpravy. Při úpravách důležitých souborů z WordPressu byste měli být vždy opatrní, protože nesprávná změna by mohla způsobit, že se WordPress stane nepřístupným. %1$sPřed prováděním změn si udělejte zálohu a ujistěte se, že máte FTP přístup ke svému webovému serveru a víte, jak přistupovat k souborům a upravovat je přes FTP.%2$s

en: This is over our recommendation of 50 KB.
cs_CZ: To je více než naše doporučení 50 Kb.

en: This is under the average of 33 KB.
cs_CZ: To je pod průměrem 33 Kb.

en: This option allows you to toggle the use of Meta Keywords throughout the whole of the site.
cs_CZ: Toto nastavení umožňuje přepnout použití meta klíčových slov pro celou stránku.

en: This string gets appended to the titles and descriptions of paginated pages (like term or archive pages).
cs_CZ: Tento řetězec se umístí na začátek nebo konec názvů očíslovaných indexovaných stránek (jako domácí nebo archivní stránky).

en: This table displays the performance of keywords that your site ranks for over time, including metrics such as impressions, click-through rate, and average position in search results. It allows for easy analysis of how keywords are performing and identification of any underperforming keywords that may need to be optimized or replaced.
cs_CZ: Tato tabulka zobrazuje výkon klíčových slov, který výš web hodnocení v průběhu času, včetně metrik, jako jsou zobrazení, míra prokliku a průměrná pozice ve výsledcích vyhledávání. Umožňuje snadnou analýzu výkonu klíčových slov a identifikaci všech nedostatečně výkonných klíčových slov, která může být potřeba optimalizovat nebo nahradit.

en: Thursday
cs_CZ: Čtvrtek

en: Timezone
cs_CZ: Časové pásmo

en: Title
cs_CZ: Název

en: Title & Description
cs_CZ: Název & popis

en: Title:
cs_CZ: Název:

en: To unlock more features, consider %1$s.
cs_CZ: Chcete-li odemknout další funkce, zvažte %1$s.

en: Too Long
cs_CZ: Příliš dlouhé

en: Too Many Words 😑
cs_CZ: Příliš mnoho slov 😑

en: Too Short
cs_CZ: Příliš krátké

en: Tools
cs_CZ: Nástroje

en: Top 3 Position
cs_CZ: Nejlepší 3 pozice

en: Top Keywords
cs_CZ: Nejlepší klíčová slova

en: Top Losing
cs_CZ: Top ztrácející

en: Top Pages
cs_CZ: Top stránky

en: Top Winning
cs_CZ: Top nejlepší

en: Total Clicks
cs_CZ: Celkem kliknutí

en: Total Keywords
cs_CZ: Celkem klíčových slov

en: Tourist Information Center
cs_CZ: Turistické informační centrum

en: Track how well keywords are ranking in search results over time based on their position and average CTR. This can help you understand the performance of keywords and identify any trends or fluctuations.
cs_CZ: Sledujte, jak se klíčová slova umisťují ve výsledcích vyhledávání v průběhu času na základě jejich pozice a průměrné CTR. To vám může pomoci porozumět výkonu klíčových slov a identifikovat případné trendy nebo výkyvy.

en: Track how your site is performing in search rankings and generate reports with actionable insights.
cs_CZ: Sledujte jak si váš web vede v žebříčku vyhledávání a generuje přehledy s užitečnými statistikami.

en: Track keyword rankings
cs_CZ: Sledujte hodnocení klíčových slov

en: Track page rankings
cs_CZ: Sledovat výkonost stránky

en: Translate
cs_CZ: Přeložit

en: Travel Agency
cs_CZ: Cestovní kancelář

en: TruSEO Score
cs_CZ: TruSEO skóre

en: Try Again
cs_CZ: Zkusit znovu

en: Tuesday
cs_CZ: Úterý

en: Type
cs_CZ: Typ

en: Type to search...
cs_CZ: Pište pro vyhledání...

en: URLs
cs_CZ: URL

en: Uncommon Words
cs_CZ: Neobvyklá slova

en: Uninstall %1$s
cs_CZ: Odinstalovat %1$s

en: University
cs_CZ: Univerzita

en: Up
cs_CZ: Nahoru

en: Update
cs_CZ: Aktualizovat

en: Update Addon
cs_CZ: Aktualizovat doplněk

en: Update Options
cs_CZ: Aktualizovat možnosti

en: Update to version
cs_CZ: Aktualizovat na verzi

en: Upgrade
cs_CZ: Aktualizace

en: Upgrade Your Plan
cs_CZ: Upgradujte svůj plán

en: Upgrade to %1$s
cs_CZ: Upgradovat na %1$s

en: Upgrade to Pro
cs_CZ: Placená verze PRO

en: Upload or Select Image
cs_CZ: Nahrajte nebo vyberte obrázek

en: Use 24h format
cs_CZ: Použít 24 hodinový formát

en: Use AI Generator
cs_CZ: Použijte generátor AI

en: Use Categories in Article Tags
cs_CZ: Použít kategorie ve štítcích článku

en: Use Default Settings
cs_CZ: Použít výchozí nastavení

en: Use Defaults
cs_CZ: Použít výchozí

en: Use Keywords in Article Tags
cs_CZ: Použít klíčová slova ve štítcích článku

en: Use Post Tags in Article Tags
cs_CZ: Použít štítky příspěvku pro štítky článku

en: Use a default template
cs_CZ: Použít výchozí šablonu

en: Use our powerful Schema Generator to configure Schema Markup for your content. Search Engines use structured data to better understand what your site is about as well as to display rich snippets in search results. %1$s
cs_CZ: Použijte náš výkonný generátor schémat ke konfiguraci značek schématu pro váš obsah. Vyhledávače používají strukturovaná data k lepšímu pochopení toho, o čem váš web je zhruba stejně jako zobrazování strukturovaných úryvků ve výsledcích vyhledávání. %1$s

en: Use the same username for multiple social networks
cs_CZ: Použijte stejné uživatelské jméno pro více sociálních sítí

en: User Agent
cs_CZ: Uživatelský Agent

en: VAT ID
cs_CZ: DIČ

en: Validate Schema
cs_CZ: Ověřit schéma

en: Validate with Google
cs_CZ: Ověřit pomocí Google

en: Vat ID
cs_CZ: DIČ

en: Version
cs_CZ: Verze

en: Very Good!
cs_CZ: Velmi dobré!

en: Video Sitemap
cs_CZ: Mapa stránek videa

en: View
cs_CZ: Zobrazit

en: View %1$s
cs_CZ: Zobrazit %1$s

en: View All
cs_CZ: Zobrazit vše

en: View All Documentation
cs_CZ: Zobrazit celou dokumentaci

en: View Documentation
cs_CZ: Zobrazit dokumentaci

en: View all tags
cs_CZ: Zobrazit všechny tagy

en: View the Changelog
cs_CZ: Prohlédnout si seznam změn

en: Visibility
cs_CZ: Viditelnost

en: Visible
cs_CZ: Viditelné

en: Visit Site
cs_CZ: Navštívit web

en: Visual Arts Event
cs_CZ: Událost výtvarného umění

en: Volunteer
cs_CZ: Dobrovolník

en: Warning: %1$s has detected other active SEO or sitemap plugins. We recommend that you deactivate the following plugins to prevent any conflicts:
cs_CZ: Upozornění: %1$s zjistil další aktivní SEO nebo sitemap pluginy. Doporučujeme deaktivovat následující pluginy, abyste předešli konfliktům:

en: Warnings
cs_CZ: Varování

en: Watch video tutorials
cs_CZ: Shlédnout instruktážní videa

en: We couldn't analyze your title, please try again later.
cs_CZ: Nepodařilo se nám analyzovat váš název, zkuste to prosím později.

en: We couldn't connect to the site, please try again later.
cs_CZ: K webu se nepodařilo připojit, zkuste to prosím znovu později.

en: We have detected that you are currently using the %1$s Page Builder. Please click %2$shere%3$s to use the %1$s editor for a most accurate result.
cs_CZ: Zjistili jsme, že aktuálně používáte %1$s Tvůrce stránek. Klikněte, prosím, %2$ssem%3$s pro použití editoru %1$s pro co nejpřesnější výsledek.

en: We were unable to parse the content for this site.
cs_CZ: Nebyli jsme schopni analyzovat obsah tohoto webu.

en: We're sorry to hear you aren't enjoying %1$s. We would love a chance to improve. Could you take a minute and let us know what we can do better?
cs_CZ: Je nám líto, že se vám %1$s nelíbí. Rádi bychom dostali šanci se zlepšit. Mohl byste si najít chvilku a dát nám vědět, co můžeme udělat lépe?

en: Web Page
cs_CZ: Webová stránka

en: Webmaster Tools
cs_CZ: Nástroj pro webmastery

en: Website
cs_CZ: Webová stránka

en: Websites
cs_CZ: Webové stránky

en: Wednesday
cs_CZ: Středa

en: Week
cs_CZ: Týden

en: Welcome
cs_CZ: Vítejte

en: Welcome to %1$s
cs_CZ: Vítejte na %1$s

en: Welcome to the %1$s Setup Wizard!
cs_CZ: Vítejte v průvodci nastavením %1$s!

en: Well done!
cs_CZ: Výborně!

en: Whoops!
cs_CZ: Uppsss!

en: Width
cs_CZ: Šířka

en: Winning / Losing
cs_CZ: Vyhrávající / Ztrácející

en: WooCommerce Integration
cs_CZ: Integrace WooCommerce

en: WooCommerce Products only
cs_CZ: Pouze produkty WooCommerce

en: Word Balance
cs_CZ: Rovnováha slov

en: Word Count
cs_CZ: Počet slov

en: Would you like to purchase and install the following features now?
cs_CZ: Chcete nyní zakoupit a nainstalovat následující funkce?

en: Write a question...
cs_CZ: Napište otázku...

en: Write an answer...
cs_CZ: Napište odpověď...

en: Year
cs_CZ: Rok

en: Yes
cs_CZ: Ano

en: Yes I love it
cs_CZ: Ano, líbí se mi

en: Yes, count me in
cs_CZ: Ano, počítejte se mnou

en: Yes, count me in!
cs_CZ: Ano, počítejte se mnou!

en: Yes, process this network change
cs_CZ: Ano, zpracovat tuto změnu sítě

en: You are not licensed.
cs_CZ: Nemáte licenci.

en: You currently don't have permission to update this addon. Please ask a site administrator to update.
cs_CZ: Momentálně nemáte oprávnění aktualizovat tento doplněk. Požádejte správce webu o aktualizaci.

en: You don't have any keywords yet.
cs_CZ: Zatím nemáte žádná klíčová slova.

en: You have no new notifications.
cs_CZ: Nemáte žádné nové oznámení.

en: You have no saved backups.
cs_CZ: Nemáte žádné uložené zálohy.

en: You have not added any schema yet. You can add any schema graphs you like via the Schema Generator below.
cs_CZ: Ještě jste nepřidali zatím žádné schéma. Můžete přidat libovolné grafy schémat, které se vám líbí, prostřednictvím níže uvedeného generátoru schémat.

en: You have not yet added a valid license key.
cs_CZ: Dosud jste nepřidali licenční klíč.

en: You have space to add more keywords and power words to boost your rankings and click-through rate.
cs_CZ: Máte prostor pro přidání dalších klíčových slov a výkonových slov, abyste zvýšili své hodnocení a míru prokliku.

en: You won't have access to this functionality until the extensions have been purchased and installed.
cs_CZ: K této funkci nebudete mít přístup, dokud nebudou rozšíření zakoupena a nainstalována.

en: You're using %1$s - no license needed. Enjoy!
cs_CZ: Používáte %1$s – není potřeba žádná licence. Užívejte si!

en: You're using %1$s. To unlock more features, consider %2$s
cs_CZ: Používáte %1$s. Chcete-li odemknout další funkce, zvažte %2$s

en: Your Email Address
cs_CZ: Vaše e-mailová adresa

en: Your Facebook URL is invalid. Please check the format and try again.
cs_CZ: Vaše adresa URL na Facebook je neplatná. Zkontrolujte prosím formát a zkuste to znovu.

en: Your Instagram URL is invalid. Please check the format and try again.
cs_CZ: Vaše adresa URL na Instagram je neplatná. Zkontrolujte prosím formát a zkuste to znovu.

en: Your LinkedIn URL is invalid. Please check the format and try again.
cs_CZ: Vaše adresa URL na LinkedIn je neplatná. Zkontrolujte prosím formát a zkuste to znovu.

en: Your MySpace URL is invalid. Please check the format and try again.
cs_CZ: Vaše adresa URL na MySpace je neplatná. Zkontrolujte prosím formát a zkuste to znovu.

en: Your Organization Name and Logo are set
cs_CZ: Bylo nastaveno Vaše logo a jméno organizace

en: Your Organization Name and/or Logo are blank
cs_CZ: Jméno a/nebo Logo Vaší organizace je prázdné.

en: Your Person Name and Image are set
cs_CZ: Vaše jméno a obrázek osoby jsou nastaveny

en: Your Pinterest URL is invalid. Please check the format and try again.
cs_CZ: Vaše adresa URL na Pinterest je neplatná. Zkontrolujte prosím formát a zkuste to znovu.

en: Your SoundCloud URL is invalid. Please check the format and try again.
cs_CZ: Vaše adresa URL na SoundCloud je neplatná. Zkontrolujte prosím formát a zkuste to znovu.

en: Your Templates
cs_CZ: Vaše šablony

en: Your Tumblr URL is invalid. Please check the format and try again.
cs_CZ: Vaše adresa URL na Tumblr je neplatná. Zkontrolujte prosím formát a zkuste to znovu.

en: Your URL is invalid.
cs_CZ: Vaše URL není platné.

en: Your URL is invalid. Please check the format and try again.
cs_CZ: Vaše URL je neplatné. Zkontrolujte prosím formát a zkuste to znovu.

en: Your Username:
cs_CZ: Vaše uživatelské jméno:

en: Your Wikipedia URL is invalid. Please check the format and try again.
cs_CZ: Vaše adresa URL na Wikipedii je neplatná. Zkontrolujte prosím formát a zkuste to znovu.

en: Your Yelp URL is invalid. Please check the format and try again.
cs_CZ: Vaše adresa URL na Yelp je neplatná. Zkontrolujte prosím formát a zkuste to znovu.

en: Your YouTube URL is invalid. Please check the format and try again.
cs_CZ: Vaše adresa URL na YouTube je neplatná. Zkontrolujte prosím formát a zkuste to znovu.

en: Your connection with Google Search Console has expired or is invalid. Please check that your site is verified in Google Search Console and try to reconnect. If the problem persists, please contact our support team.
cs_CZ: Vaše spojení s Google Search Console vypršelo nebo je neplatné. Zkontrolujte, zda je váš web ověřen v Google Search Console, a zkuste se znovu připojit. Pokud problém přetrvává, kontaktujte náš tým podpory.

en: Your email is needed so you can receive SEO recommendations. This email will also be used to connect your site with our SEO API.
cs_CZ: Váš e-mail je potřeba, abyste mohli dostávat SEO doporučení. Tento e-mail bude také použit k propojení vašeho webu s naším SEO API.

en: Your headline doesn’t use enough words. You have more space to add keywords and power words to improve your SEO and get more engagement.
cs_CZ: Váš nadpis nepoužívá dostatek slov. Máte více prostoru pro přidávání klíčových slov a silných slov, abyste vylepšili své SEO a získali větší zapojení.

en: Your headline has a negative sentiment.
cs_CZ: Váš nadpis má negativní sentiment.

en: Your headline has a neutral sentiment.
cs_CZ: Váš titulek má neutrální sentiment.

en: Your headline has a positive sentiment.
cs_CZ: Váš nadpis má pozitivní sentiment.

en: Your headline has the right amount of words. Headlines are more likely to be clicked on in search results if they have about 6 words.
cs_CZ: Váš nadpis obsahuje správné množství slov. Na nadpisy se ve výsledcích vyhledávání klikne s větší pravděpodobností, pokud mají přibližně 6 slov.

en: Your headline has too many words. Long headlines will get cut off in search results and won’t get as many clicks.
cs_CZ: Váš nadpis obsahuje příliš mnoho slov. Dlouhé nadpisy se ve výsledcích vyhledávání oříznou a nezískají tolik kliknutí.

en: Your headline would be more likely to get clicks if it had more common words.
cs_CZ: Na váš nadpis by s větší pravděpodobností bylo kliknuto, kdyby obsahoval běžnější slova.

en: Your image's alt tag attribute.
cs_CZ: Atribut značky alt vašeho obrázku.

en: Your license has been disabled.
cs_CZ: Váš licenční klíč byl deaktivován.

en: Your license has expired.
cs_CZ: Platnost vaší licence vypršela.

en: Your license key is invalid.
cs_CZ: Váš licenční klíč je neplatný.

en: Your post needs improvement!
cs_CZ: Váš příspěvek potřebuje vylepšení!

en: Your response time is under 0.2 seconds.
cs_CZ: Vaše doba odezvy je pod 0,2 sekundy.

en: Your site appears in search results
cs_CZ: Vaše stránka se zobrazuje ve výsledcích vyhledávání

en: Your site does not appear in search results
cs_CZ: Váš web se nezobrazuje ve výsledcích vyhledávání

en: Your site is not connected. Please connect to %1$s, then try again.
cs_CZ: Váš web není připojen. Připojte se k %1$s a zkuste to znovu.

en: Your site is set to private. This means WordPress asks search engines to exclude your website from search results.
cs_CZ: Váš web je nastaven jako soukromý. To znamená, že WordPress žádá vyhledávače, aby vyloučily váš web z výsledků vyhledávání.

en: Your site title.
cs_CZ: Název vašeho webu.

en: Your target URL is not valid.
cs_CZ: Vaše cílová adresa URL není platná.

en: Zip Code
cs_CZ: PSČ

en: a day ago
cs_CZ: před dnem

en: a few seconds ago
cs_CZ: před pár vteřinami

en: a minute ago
cs_CZ: před minutou

en: a month ago
cs_CZ: před měsícem

en: a year ago
cs_CZ: před rokem

en: always
cs_CZ: vždy

en: archive
cs_CZ: archiv

en: daily
cs_CZ: Denně

en: days ago
cs_CZ: před dny

en: default
cs_CZ: výchozí

en: dynamically
cs_CZ: dynamicky

en: hourly
cs_CZ: po hodinách

en: in search results
cs_CZ: ve výsledcích vyhledávání

en: items
cs_CZ: položky

en: meta descriptions
cs_CZ: meta popis

en: minutes ago
cs_CZ: před minutami

en: monthly
cs_CZ: Měsíčně

en: months ago
cs_CZ: před měsíci

en: name
cs_CZ: jméno

en: never
cs_CZ: nikdy

en: not installed
cs_CZ: není instalován

en: of
cs_CZ: z

en: source url set once post is published
cs_CZ: zdrojová adresa URL je nastavena jakmile je příspěvek zveřejněn

en: upgrade to %1$s
cs_CZ: upgradovat na %1$s

en: upgrading to %1$s
cs_CZ: aktualizovat na %1$s

en: very easy
cs_CZ: velmi snadné

en: weekly
cs_CZ: Týdně

en: what's this?
cs_CZ: co je tohle?

en: yearly
cs_CZ: ročně

en: years ago
cs_CZ: před lety
